Miesięcznik Moje Pniewy ::Harmonogram odbioru odpadów komunalnych 01.07.2020 - 30.06.2021, numer konta::Od 1 września 2020r. odbiór odpadów z Woli Pniewskiej będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem dla Rejonu nr 1, czyli we wtorki.

Filmy

Miniatura video

II BIEG WYKLĘTYCH PNIEWY 2020

Impresja filmowa z II Biegu Wyklętych. Dziękujemy Osp Kruszew za organizację, Ministerstwo Obrony Narodowej za dotację bez której nie moglibyśmy uczcić Żołnierzy Niezłomnych w takiej oprawie, OSP Konie, OSP Wilczoruda, OSP Przęsławice, OSP Ciechlin za zabezpieczenie trasy, PSP im. św. M M Kolbego w Karolewie za udostępnienie budynku dla zaplecza biegu, itvpiaseczno.pl za relację z biegu, ks. Zbigniewowi Chmielewskiemu z Parafia Trójcy Świętej w Lutkówce za poprowadzenie modlitwy, Policji Grójec za czuwanie nad bezpieczeństwem biegaczy, żołnierzom Wojska Obrony Terytorialnej z Grójca za udział w biegu. Do zobaczenia za rok. Urząd Gminy Pniewy

Zobacz film »

Miniatura video

Gmina Pniewy - reportaż 2018

Pniewy Pniewy to położona w odległości 40 kilometrów od Warszawy gmina, w której mieszka blisko pięć tysięcy osób. Aż siedemdziesiąt procent powierzchni gminy leży w strefie chronionego krajobrazu, co oznacza, że jest to region czysty ekologicznie, czego najlepszym przykładem jest płynąca tutaj rzeka Jeziorka, należąca do najczystszych rzek w Polsce. Dzięki czystej wodzie, wielu mieszkańców tego regionu założyło stawy, w których hodują pstrągi, w tym pstrągi tęczowe, karpie i jesiotry. Nieskażona przyroda, atrakcyjne położenie, brak bezrobocia, znakomita infrastruktura techniczna i społeczna sprawiają, że gminie przybywa nie tylko mieszkańców, ale także turystów. Ci ostatni mogą wypocząć nad zalewem w miejscowości Osieczek, poobserwować bobry, a także spróbować słynnych jabłek z tutejszych sadów. Pniewy bowiem, to jak cały powiat grójecki prawdziwe zagłębie sadownicze. To właśnie z powiatu grójeckiego pochodzi większość polskich i europejskich jabłek. Początki Pniewa sięgają piętnastego wieku i są związane z płockimi benedyktynami. Ziemie te należały potem do rodu Pniewskich, do którego dzisiaj nawiązuje herb miejscowości, w którym widnieje krzyż kawalerski ćwiekowy złoty. Po obu stronach krzyża widnieją jabłka, które są symbolem tego regionu. W gminie dba się o każdego mieszkańca. Najmłodsi mają wspaniale wyposażone szkoły i przedszkola. Gmina może pochwalić się zaszczytnym ósmym miejscem w Polsce, jeśli chodzi o zapewnienie edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich. Szkoły to nowoczesne placówki ze znakomitym zapleczem sportowym. To miejsca przyjazne uczniom, rodzicom i nauczycielom. Dzieci mogą tu rozwijać swoje pasje, zainteresowania, uprawiać sport, spędzać czas aktywnie i twórczo. Zadbano również o tereny wokół szkół, tak by uczniowie mogli każdą wolną chwilę spędzić na świeżym powietrzu. Mieszkańców cieszy przede wszystkim prężnie działający i przyjazny dla pacjenta ośrodek zdrowia. To miejsce nowoczesne, wyposażone w profesjonalny sprzęt, jakiego nie powstydziłaby się żadna placówka, nawet w największych miastach naszego kraju.

Zobacz film »

Miniatura video

Ćwiczenia OSP Pniewy

Ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Pniewy. 27.08.2016

Zobacz film »