Archiwum - Aktualności

08 listopada 2007 00:29

PSP w Jeziorze ma swego Patrona-------PSP w Jeziorze ma swego Patrona
Największym wydarzeniem w historii szkoły było nadanie imienia ojca Kazimierza Wyszyńskiego w dniu 26. 10. 2007 r.
W uroczystości udział wzięli: Przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych oraz Kuratorium Oświaty.
Nie zabrakło także duchowieństwa. Nasze zaproszenia przyjęli:
J. E. Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, Proboszcz parafii Jeziórka oraz Księża z Puszczy Mariańskiej i Grójca.
Przybyły także poczty sztandarowe ze szkół podstawowych z Ciechlina i Kruszewa, dyrektorzy sąsiadujących szkół, rodzice, absolwenci oraz liczni przyjaciele szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym w Jeziórce, którą sprawował J. E. Ks. Bp Tadeusz Pikus.
W wygłoszonej homilii przybliżył postać i dzieło ojca Kazimierza Wyszyńskiego – marianina. To właśnie On rozsławił imię Polski w świecie, ziemię mazowiecką oraz parafię Jeziórka, bowiem stąd wywodzi się i w tym kościele został ochrzczony. Postać ojca Kazimierza Wyszyńskiego stanowi i dziś przykład czci dla Niepokalanej i na zawsze pozostanie.
Po wygłoszonej homilii dokonał także poświęcenia sztandaru szkoły, który od tej chwili stał się naszą Świętością.
Po zakończeniu Mszy świętej dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Po przywitaniu gości, głos zabrała dyrektor szkoły Pani Ewa Wit, a następnie uczennice kl. VI przybliżyły sylwetkę Patrona.
Pan Wiesław Nasiłowski Wójt Gminy Pniewy i Pani Zofia Rokosz Przewodnicząca Rady Gminy, odczytali akty nadania imienia i sztandaru. Przedstawiciele poszczególnych klas złożyli ślubowanie. Następnie zostały wbite gwoździe przez honorowych gości i fundatorów sztandaru.
Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną nawiązującą do 70. rocznicy istnienia szkoły, jej Patrona i niedawno obchodzonego Dnia Nauczyciela. Wszyscy zgromadzeni z wielką przyjemnością obejrzeli przedstawienie. Następnie zaproszeni goście udali się na obiad i dokonali wpisu do kroniki szkolnej.
W tym szczególnym dniu wszyscy przeżyli momenty niezapomnianych wzruszeń, a uroczystość była niezwykłym doświadczeniem dla środowiska związanego ze szkołą, ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.------------------------
0

Przeczytano: 3024 razy.| Wydrukuj|Do góry