Miesięcznik Moje Pniewy ::Harmonogram odbioru odpadów komunalnych 01.07.2020 - 30.06.2021, numer konta::Od 1 września 2020r. odbiór odpadów z Woli Pniewskiej będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem dla Rejonu nr 1, czyli we wtorki.

Aktualności

20 listopada 2020 09:39 | Aktualności

Ekologiczna pomoc dla potrzebujących

19 listopada br. Urzędzie Gminy Pniewy został posadowiony pojemnik na plastikowe korki i nakrętki.

W Urzędzie Gminy Pniewy już od ponad roku zbierane były korki i nakrętki na rzecz niepełnosprawnego dziecka z terenu naszej gminy. W korytarzu ustawiona była skrzynka, do której mieszkańcy mogli wsypywać korki. Ze względu na konieczność ograniczenia wejść na teren urzędu, zdecydowano o umieszczeniu pojemnika na zewnątrz budynku. Zakupiony przez Gminę Pniewy nowy pojemnik jest dużo większy od poprzedniego oraz jest dostępny 24 godziny na dobę. Wierzymy, że jego posadowienie jeszcze bardziej zmobilizuje mieszkańców do przekazywania korków na rzecz potrzebujących a tym samym do świadomego segregowania śmieci.  Nowy pojemnik promuje nie tylko bezinteresowną pomoc, dbałość o środowisko naturalne, ale również ze względu na swój kształt całą naszą gminę i region.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję przekazywania nakrętek i jednocześnie prosimy o niewrzucanie do niego żadnych innych przedmiotów czy śmieci.

Przeczytano: 151 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: