Miesięcznik Moje Pniewy ::Harmonogram odbioru odpadów komunalnych 01.07.2020 - 30.06.2021, numer konta::Od 1 września 2020r. odbiór odpadów z Woli Pniewskiej będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem dla Rejonu nr 1, czyli we wtorki.

Aktualności

15 października 2020 14:08 | Aktualności

​ Kolejna dotacja zdobyta!

Z myślą o wszystkich rolnikach i sadownikach z terenu Gminy Pniewy, w sierpniu br. Gmina Pniewy złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej MAZOWSZE 2020” na realizację zadania pn. „Zakup i montaż stacji meteorologicznej w Gminie Pniewy”.

13 października 2020r Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę, na podstawie której na Mazowszu zostanie dofinansowana budowa 10 nowych stacji meteorologicznych. Wśród beneficjentów znalazła się Gmina Pniewy, uzyskując maksymalne dofinansowanie w kwocie 48 000,00 zł. Całkowity szacowany koszt ustawienia stacji to 62 000,00 zł.

Budowa stacji została zaplanowana na części działki gminnej w Załężu Dużym, na której znajduje się boisko piłkarskie. Lokalizacja została ustalona po konsultacjach przeprowadzonych z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytutem Badawczym z siedzibą w Puławach, który następnie wydał stosowaną akceptację miejsca przeznaczonego pod stację.  Budowa stacji meteorologicznej pozwoli na lepsze przygotowanie się do prowadzenia gospodarki, rolnictwa czy życia w coraz bardziej gwałtownych warunkach atmosferycznych. Lepsze szacowanie ryzyka to skuteczniejsze planowanie kolejnych działań zapobiegawczych i adaptacyjnych oraz umożliwienie rolnikom skutecznego zabezpieczania swoich upraw przez klęskami. Gmina Pniewy podejmie współpracę z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytutem Badawczym w ramach przekazywania i analizowania danych gromadzonych przez stację. Będzie to pierwsza tak wysoce profesjonalna stacja na terenie naszej gminy i jedna z nielicznych na terenie całego powiatu grójeckiego.

Przeczytano: 163 razy.| Wydrukuj|Do góry