Miesięcznik Moje Pniewy ::Harmonogram odbioru odpadów komunalnych 01.07.2020 - 30.06.2021, numer konta::Od 1 września 2020r. odbiór odpadów z Woli Pniewskiej będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem dla Rejonu nr 1, czyli we wtorki.

Aktualności

29 lipca 2020 09:35 | Aktualności

Wycieczka dla dzieci z gminy Pniewy

28 lipca 2020r. nastąpił III etap „Profilaktycznego Lata w Gminie Pniewy” organizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pniewach i Urząd Gminy Pniewy. 

Tym razem 46 dzieci z terenu gminy wzięło udział w jednodniowej wycieczce do Nieborowa i Bolimowa.  O godzinie 8.30 spod szkoły podstawowej w Karolewie, po wcześniejszym sprawdzeniu stanu technicznego autokaru przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu, dzieci wyruszały do Bolimowa. Pierwszym punktem wycieczki był warsztat garncarski, gdzie przeprowadzone zostały około 2-godzinne zajęcia z wyrabiania naczyń i lepienia z gliny. Dzieci pod okiem garncarza samodzielnie wykonały naczynia, pracując na kole garncarskim oraz ulepiły drobne ozdoby z gliny, które później na pamiątkę zabrały ze sobą. Następnie wycieczka udała się do położonego nieopodal Nieborowa, gdzie uczestnicy zwiedzili muzeum motoryzacji. Zgromadzone tu eksponaty starych samochodów, motocykli i innych sprzętów spotkały się z żywym zainteresowaniem dzieci. Po godzinnej przerwie obiadowej w Nieborowie, dzieci wróciły do Bolimowa, tym razem do gospodarstwa agroturystycznego, w którym prowadzone jest mini zoo. Miały tu okazję karmić daniele, kozy, owce, alpaki, kangura i wiele innych. Ponadto każde dziecko mogło skorzystać z przejażdżki na kucyku lub koniu oraz bryczką. Pobyt w mini zoo zakończony został podwieczorkiem w postaci pieczonych na ognisku kiełbasek. To był dzień wielu pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Koszt wycieczki został pokryty z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Do końca wakacji GOPS w Pniewach i UG Pniewy planują przeprowadzenie jeszcze innych akcji dla dzieci w ramach „Profilaktycznego Lata w Gminie Pniewy”.

Przeczytano: 276 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: