Miesięcznik Moje Pniewy ::Harmonogram odbioru odpadów komunalnych 01.07.2020 - 30.06.2021, numer konta::Od 1 września 2020r. odbiór odpadów z Woli Pniewskiej będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem dla Rejonu nr 1, czyli we wtorki.

Aktualności

18 września 2019 14:41 | Aktualności

Święto patrona młodzieży w Jeziórce

Wzorem lat ubiegłych w parafii p.w. Przemienia Pańskiego w Jeziórce w dniu 18 września odbyło się święto patrona młodzieży św. Stanisława Kostki. O godzinie 9.00 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Pniewy zgromadziły się na mszy świętej. Homilię wygłosił, zaproszony specjalnie na tą okazję, ks. Kamil Falkowski z parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, który wskazał w jaki sposób godzić swoje pasje i zainteresowania z bliskością i służbą Bogu. Po zakończonej mszy odbył się piknik dla wszystkich zgromadzonych, podczas którego przedstawiciele rodziców serwowali pyszne dania z grilla, ciasta i napoje. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym lub zaprzyjaźnić się ze zwierzętami żyjącymi przy plebanii: owcami, kozami i koniem.

Gmina Pniewy była współorganizatorem tego wydarzenia i pokryła koszty przejazdu dzieci do kościoła oraz produktów spożywczych. Na prośbę Koła Gospodyń Wiejskich w Wilczorudzie, napoje dla dzieci zapewnił zakład Pepsico z Michrowa.

Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak dziękuje ks. kanonikowi Wojciechowi Kołakowskiemu za inicjatywę organizacji dnia patrona, dyrektorom szkół podstawowych za przychylność i obecność, nauczycielom za opiekę nad przybyłymi dziećmi, rodzicom za przygotowanie i wydawanie posiłków, KGW Wilczoruda za pomoc w pozyskaniu napojów, oraz ks. Kamilowi Falkowskiemu, za mądre słowa skierowane do naszych najmłodszych mieszkańców.

Przeczytano: 668 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: