Aktualności

26 sierpnia 2019 17:48 | Aktualności

Rozbudowa zakładu PepsiCo w Michrowie

W związku z rosnącym wolumenem sprzedaży napojów w Polsce, PepsiCo rozbudowuje zakład produkcyjny w Michrowie. W roku 2020 istotnie zwiększone zostaną moce produkcyjne, a także przestrzenie magazynowe zakładu. Rozpoczęta właśnie inwestycja na działce obok fabryki zakłada budowę kilku sezonowych hal namiotowo – magazynowych.

W minionych latach zakład produkcyjny w Michrowie zmieniał swoje oblicze, ale raczej „od wewnątrz”. Realizowanych było wiele inwestycji dotyczących zarówno wzrostu mocy produkcyjnych, ale także projektów mających na względzie ochronę środowiska. Tylko w tym roku zużycie energii elektrycznej przez nasz zakład jest niższe o 7% w stosunku do roku ubiegłego, a na przestrzeni ostatnich kilku lat spadło o ponad 30%. Zgodnie z globalną polityką PepsiCo zakład w Michrowie realizuje również program oszczędności wody, redukując współczynnik zużycia wody. Oznacza to, że produkując więcej wydobywamy mniej wody w przeliczeniu na jednostkę produktu. Wyposażona w innowacyjne technologie i zmodernizowana została oczyszczalnia ścieków znajdująca się w zakładzie. Jest to obecnie obiekt spełniający najwyższe europejskie standardy.

Prowadzona obok zakładu inwestycja magazynowa znacznie ułatwi pracę zakładu, przyczyniając się do ograniczenia transportu produktów do i z magazynów zewnętrznych. Dzięki temu zmniejszona zostanie liczba kilometrów pokonywanych przez samochody ciężarowe i ograniczona emisja CO2. Zakończenie inwestycji przewidujemy w marcu 2020 roku.

 

Tekst: PepsiCo

Przeczytano: 983 razy.| Wydrukuj|Do góry