Aktualności

08 sierpnia 2019 14:53 | Aktualności

308 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

W dniu 7 sierpnia 2019r Gmina Pniewy gościła na swoim terenie 308 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, pod hasłem: Jasnogórska Matka Życia.

Pierwsze grupy pielgrzymów pod przewodnictwem kierownika pielgrzymki o Marka Tomczyka wkroczyły do Michrowa we wczesnych godzinach porannych. Powitali ich  ks. Krzysztof Mindewicz proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Rembertowie, Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak, mieszkańcy Michrowa i okolicznych miejscowości. Na przybyłych czekał już poczęstunek przygotowany przez mieszkańców naszej gminy, w tym przez członkinie KGW „Michrowianki” i KGW „Dziarskie Babki” Kocerany.  O godzinie 08.30 odbyła się msza święta. Kolejne grupy docierały w tym czasie do Jeziórki, witane przez ks. kanonika Wojciecha Kołakowskiego, proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Przybyli pielgrzymi i tu spotkali się z ciepłym przyjęciem mieszkańców, czekających na nich z posiłkami i napojami. Wójt Gminy Pniewy i pracownicy Urzędu Gminy Pniewy częstowali wszystkich świeżymi jabłkami. O godzinie 10.00 na placu przy cmentarzu odbyła się msza święta z udziałem Jego Ekscelencji bp Piotra Jareckiego, podczas której wygłosił homilię.

Około godziny 12.00 pielgrzymi ruszyli w dalszą drogę.

Wójt Gminy Pniewy składa podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów. Dziękuje za poświęcony czas na przygotowanie posiłków i napojów oraz obecność na mszach świętych i wspólną modlitwę.

Przeczytano: 726 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: