Aktualności

25 czerwca 2019 14:26 | Aktualności

Podsumowanie roku szkolnego 2018 na 2019 w PSP w Ciechlinie

Rok szkolny 2018 na 2019 w PSP w Ciechlinie był drugim rokiem ciężkiej pracy związanej z wdrażaniem reformy w systemie oświaty. Jak poprzedni, obfitujący w najróżniejsze wydarzenia. Postaram się  zaznaczyć te ważniejsze.

W czerwcu 2018 roku pożegnaliśmy panie: Monikę Mazur i Magdalenę Górską, a od pierwszego września rozpoczęła pracę w naszej szkole trójka nowych nauczycieli: pani Danuta Kazała - fizyka, pani Ewa Rauch - matematyka i informatyka oraz pani Wioleta Wacyk - zajęcia korekcyjno - kompensacyjne. Pani Aleksandra Chyziak jest na urlopie wychowawczym, a zastępował ją pan Paweł Szymański.

         Historyczny sukces odnieśli uczniowie klasy VIII na Egzaminie Ósmoklasisty. Ich wyniki z j. polskiego i matematyki należą do najwyższych w powiecie grójeckim i województwie mazowieckim. Język polski - 75,5% - stanin 8; Matematyka - 58,5% - stanin 8 i Język angielski - 57% - stanin 5. Z uczniami pracowali: pani Ewa Białacka, pan Andrzej Bień i pan Paweł Szymański.

Teatrzyk „Dudzięta”, prowadzony przez p. Wojciecha Ziółko zaprezentował premierę spektaklu: „Ostatni Tatuś”. Zespół wystąpił w na Dniu Babci i Dziadka w Ciechlinie.

Tradycyjnie występowaliśmy w kościele w Jeziórce z Jasełkami przygotowanymi przez p. Monikę Łętowską z akompaniamentem akordeonowym pani Henryki Opałki i pana Wojciecha Ziółko.

I miejsce w XXXVI Małym Konkursie Recytatorskim na etapie gminnym – Karolina Zgórzak i awans do finału powiatowego w Grójcu.

         W IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi – Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje - dziecko obserwuje” organizowanym przez KRUS -  na etapie gminnym w kategorii młodszej: Weronika Chądzyńska - I miejsce, Julia Kozłowska - II miejsce, Martyna Pater - III miejsce i Angelika Chądzyńska - wyróżnienie oraz w kategorii starszej: Agnieszka Wacyk I miejsce, Julia Grzeszczyk - wyróżnienie. Na etapie powiatowym w Grójcu: Angelika Chądzyńska i Julia Grzeszczyk - wyróżnienia. Sukcesy te to zasługa pań: Teresy Wojtczak, Moniki Łętowskiej, Małgorzaty Salamon i Henryki Opałki.

         W gminnym konkursie plastycznym "Moje marzenia" wyróżnienia zdobyły prace Julii Dębkowskiej i Franciszka Szparagi.

Bardzo dobre osiągnięcia wokalne na X Festiwalu Piosenki Religijnej w PSP w Kruszewie: soliści: I miejsce Lena Krzemińska z klasy III, III miejsce Błażej Wąsiewicz z klasy VI; w kategorii zespołów: II miejsce zespół z klas V -VI, III miejsce zespół z klas III - IV oraz w kategorii chórów: II miejsce Ciechlińskie Aniołki. Z wokalistami pracowali: pani Henryka Opałka, pani Małgorzata Salamon, pani Monika Łętowska i pan Wojciech Ziółko.

Świetne występy odnotowała również Lena Krzemińska: na Międzypowiatowym Festiwalu Music - Dance w Kozienicach zajmując I miejsce, na Ogólnopolskim Festiwalu "O Złotą Nutkę" w Grójcu - III miejsce, na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu - wyróżnienie i na Konkursie Wokalnym w Wilczorudzie - I miejsce. Lenę prowadził pan Wojciech Ziółko

Dodatkowo, swoje bardzo wysokie umiejętności wokalne potwierdziły "Ciechlińskie Aniołki". Na XX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu zdobyły po raz drugi wyróżnienie. Z zespołem pracują pani Henryka Opałka i pan Wojciech Ziółko.

Świetni zaprezentowały się również pozostałe nasze wokalistki: Julia Grzeszczyk, Aleksandra Matyjas, Karolina Zgórzak i najmłodsza Amelia Wąsiewicz, które reprezentowały szkołę w Ciechlinie na finałach: Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej w Grójcu (Julia), Music - Dance w Kozienicach (Julia, Aleksandra i Karolina) Festiwalu Piosenki Religijnej w Kruszewie (Amelia i Karolina) oraz Konkursie Wokalnym w Wilczorudzie (Julia - III miejsce).

Bardzo dobrze spisała się 6 osobowa grupa finalistów V Diecezjalnego Konkursu Biblijnego Diecezji Warszawskiej pod opieką p. Moniki Łętowskiej.

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” aż siedem wyróżnień powędrowało do naszych uczniów: Eryk Przybylski, Patryk Rębalski, Michał Jankowski, Blanka Grzeszczyk, Klaudia Kołacz, Mikołaj Wojtczak i Gabriela Wójcik - podopieczna p. Andrzeja Bienia, p. Moniki Łętowskiej, p. M. Salamon i p. Ewy Rauch.

         W gminnym konkursie historycznym "100 lat Niepodległej" w Kruszewie - Kamil Kamiński zajął II miejsce. Kamil jest podopiecznym p. Marcina Kocha.

         III miejsce na szczeblu gminnym w Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Kruszewie zajęły: Aleksandra Krasowska i Liliana Wojtczak.

         Nowo powstały zespół zajął XII miejsce w Drużynowych Mistrzostwach W Szachach Szybkich Powiatu Grójeckiego.

Nie gorzej radziliśmy sobie w zawodach sportowych. Oto zestawienie ważniejszych osiągnięć:

- Powiatowe Biegi Przełajowe – Jeziora – Julia Wierzbicka (rocznik 2009) - 10 miejsce, Adrianna Wójcik (rocznik 2007) - 5 miejsce, Gabriela Wójcik (rocznik 2005) - 8 miejsce, Natalia Krasowska - 9 miejsce oraz z rocznika 2005: Matyjas Aleksandra - 6 miejsce, Kamil Kamiński - III miejsce i Damian Burchacki - 9 miejsce.

- Piłka nożna - Kruszew - Turniej Papieski - V miejsce.

- Piłka nożna i siatkówka - Kruszew - finały gminne - II miejsca dziewczęta i III miejsca - chłopcy.

- Siatkówka - półfinały powiatowe w Grójcu - chłopcy - II miejsce

- Warcaby Karolew – finały gminne – III m. - Gabriela Wójcik; III m. -Dominik Jankowski;

- Trójbój LA – Jeziora – finały gminne – indywidualnie: Julia Wierzbicka – II miejsce, Karolina Pieczątkowska - V miejsce, Liliana Wojtczak - VI miejsce; zespołowo - I miejsce;  Szymon Krzyżanowski - VI miejsce

- Czwórbój LA – Jeziora – finały gminne – indywidualnie: Kamil Kamiński - I miejsce i Damian Burchacki - IV miejsce.

- Turniej Sportowy o Puchar Wójta Gminy Pniewy w roku szkolnym 2018/2019 (8 konkurencji) – III miejsce.

"W trosce o czystość środowiska". W połowie czerwca p. Małgorzata Salamon podsumowała akcję „Puszka”, W bieżącym roku szkolnym zebrano ok. 768 kg puszek. W tym roku w akcji „Korek” prowadzonej przez p. Monikę Łętowską zebraliśmy ok. 260 kg nakrętek plastikowych. W akcji „Makulatura” prowadzonej przez p. Teresę Wojtczak zebraliśmy 7032 kg tektury, gazet i innych wyrobów papierowych. Pieniądze ze wszystkich akcji zostaną przeznaczone na zakup karuzeli na plac zabaw.

Przeprowadziliśmy również akcje charytatywne: "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" (dla 7 ZSS w Łodzi), Cegiełki dla Łukasza Flisa i Zajączek Wielkanocny dla podopiecznych. Działał także wolontariat szkolny współpracujący z Wolontariatem "Dobre Serce" z Grójca.

Odbyło się również kilka wycieczek: czterodniowa (Kudow Zdrój - Praga - Wrocław) i krótsze: Hangar 628, Sala Zabaw i Kino Galerii Słonecznej w Radomiu, dwudniowa (Sandomierz i okolice), oraz Widowiska Multimedialne i Baśń muzyczna w GOK w Grójcu.

Od marca 2019 roku prowadzone są zajęcia Szkolnego Koła Karate (12 osób) i Koła Tańca Nowoczesnego (24 osoby).

Od stycznia 2011 roku funkcjonuje w naszej szkole Niepubliczny Punkt Przedszkolny prowadzony przez Stowarzyszenie „Górna Jeziorka”. W tym roku szkolnym uczęszczało do niego 36 maluchów w wieku 3 – 5 lat.

19 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody książkowe i dyplomy. Najbardziej pracowici w ciągu ostatnich 9 lat - nagrody pieniężne w konkursie na Najlepszego Ucznia : I miejsce – Wiktoria Pieczątkowska, II miejsce – Aleksandra Matyjas i III miejsce – Julia Grzeszczyk, IV miejsce - Karolina Zgórzak, V miejsce - Gabriela Wójcik - w sumie 10 uczniów zostało nagrodzonych. Najlepsi sportowcy w konkursie na Najlepszego Sportowca PSP w Ciechlinie: I miejsce – Dominik Jankowski, II miejsce – Kamil Kamiński, III miejsce – Damian Burchacki, a IV miejsce - Gabriela Wójcik. Wszyscy otrzymali puchary i nagrody -  sprzęt sportowy, które w imieniu Wójta Gminy Pniewy p. Ireneusza Szymczaka wręczył Dyrektor Szkoły - p. Wojciech Ziółko.

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Wojciech Ziółko – dyrektor szkoły oraz

Nauczyciele PSP w Ciechlinie

Przeczytano: 893 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: