Aktualności

25 stycznia 2019 15:02 | Aktualności

Uroczysta Narada z Sołtysami

W dniu 23 stycznia 2019r. w Urzędzie Gminy Pniewy odbyła się narada Wójta Gminy Pniewy Ireneusza Szymczaka z sołtysami miejscowości z terenu Gminy.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Nadleśnictwa Grójec m. in. Pan Jacek Lech oraz Sekretarz Koła Łowieckiego „Cyranka” Ryszard Lewandowski, a także Przewodniczący Rady Gminy Pniewy Grzegorz Sowiński i Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak podziękował Sołtysom za trud i zaangażowanie włożone w pracę społeczną dla mieszkańców naszej gminy w kadencji 2014 – 2018. Życzył sukcesów i satysfakcji zarówno w życiu osobistym jak i w działalności samorządowej. Każdy z Sołtysów otrzymał pamiątkowy dyplom z podziękowaniem od Wójta.

Następnie Ryszard Lewandowski przedstawił problematyczną sytuację z odstrzałem dzików na terenie Gminy Pniewy – blokady polowań na dziki ze strony ekologów. Zgromadzeni zgodnie stwierdzili, że należy zapobiec tej sytuacji, gdyż dziki powodują ogromne straty w gospodarstwach sadowniczych, a ich populacja jest zbyt wysoka.

Była to ostatnia narada przed rozpoczynającymi się w dniu 28 stycznia 2019r. wyborami sołtysów na kadencję 2019 – 2022.

Przeczytano: 858 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: