Aktualności

15 listopada 2018 11:48 | Aktualności

VIII Koncert Pieśni Patriotycznej w Kruszewie

9 listopada 2018r w Publicznym Gimnazjum im. Wojciecha Siemiona i Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie odbył się VIII Koncert Pieśni Patriotycznej.

O godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych gości i uczestników koncertu przez Dyrektor PSP Ewę Wójcik i Dyrektora PG Zdzisława Białackiego.  Następnie o godzinie 11.11 został odśpiewany Hymn Narodowy.

Kolejnym punktem było posadzenie pamiątkowych dębów z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz dębu pamięci Wojciecha Siemiona. Dodatkowo obok tablicy pamiątkowej poświęconej Wojciechowi Siemionowi została wkopana kapsuła czasu. Inicjatorami wydarzenia poświęconego pamięci patrona Publicznego Gimnazjum byli Urszula i Karol Pietrzak z Wolontariatu Dobre Serce. To również za ich przyczyną uroczystość tą swoją obecnością zaszczycili rodzina i przyjaciele Wojciecha Siemiona, żona Barbara Kasper Siemion, bratanica Monika Siemion z wnuczkiem oraz wspaniali artyści m.in. Joanna Kasperska i Józef Pless.

Uczniowie gimnazjum zaprezentowali program artystyczny poświęcony Wojciechowi Siemionowi, w którym to w roku 3010 dwie młode dziewczyny odnajdują kapsułę czasu, zawierającą wiele informacji i nagrań  dotyczących patrona gimnazjum.

W następnej kolejności odbył się przejmujący koncert pieśni patriotycznych, w którym udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Pniewy.

Koncerty patriotyczne w Kruszewie weszły już na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych w Gminie Pniewy, a zostały one zainicjowane przez Wójta Gminy Pniewy Wiesława Nasiłowskiego, zwolennika pielęgnowania historii i tradycji.

Przeczytano: 501 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: