Aktualności

08 listopada 2018 08:14 | Aktualności

Trwa V edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” – zgłoszenia do 18 listopada br.

Aktywni mieszkańcy i organizacje społeczne tylko do 18 listopada mają szansę na zgłoszenie pomysłów społecznych w swoim regionie. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł. W każdym z mikroregionów grantami w wysokości 5 tys., 3 tys. i tysiąc zł zostaną narodzone najciekawsze inicjatywy.

 

Patronat honorowy nad V edycją wydarzenia objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Kto może ubiegać się o grant?

Organizacja pozarządowa zarejestrowana w KRS (rozumiana zgodnie z art. 3 pkt 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie), klub sportowy zarejestrowany w ewidencji starosty powiatowego lub spółdzielnia socjalna zarejestrowana w KRS, związki wyznaniowe działające na rzecz społeczności lokalnych (z wyłączeniem działań mających charakter wyznaniowy/promujący wyznanie), grupy nieformalne działające lokalnie (min. 3 osoby), instytucja publiczna (np.: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej).

 

Na co można uzyskać dofinansowanie?

Można składać wnioski na projekty dotyczące m.in. wspierania lokalnej aktywności, działań na rzecz otoczenia – środowiska przyrodniczego, zwierząt, przestrzeni publicznej oraz jakości życia mieszkańców, edukacji dzieci i młodzieży, ochrony i promocji zdrowia oraz aktywnego stylu życia, budowania i wspierania zdrowych nawyków dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jak wziąć udział w programie?

  1. Wymyśl działanie, które wpłynie na poprawę najbliższej okolicy i wypełnij formularz online na stronie programu do 18 listopada br.
  2. W razie pytań pomocą służy Biuro Programu – tel. (22) 100 55 93, e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl.
  3. Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów jury wybierze po 3 projekty, które przejdą do otwartego głosowania. Ogłoszenie list projektów nastąpi 17 stycznia 2019 r.
  4. Zwycięzcy programu zostaną wybrani przez mieszkańców w trakcie ogólnopolskiego głosowania, które potrwa od 21 stycznia do 17 lutego 2019 r.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Żródło: https://www.mazovia.pl/komunikaty--konsultacje-spoleczne/komunikaty/art,2628,trwa-v-edycja-programu-grantowego-decydujesz-pomagamy-zgloszenia-do-18-listopada-br-.html

Przeczytano: 459 razy.| Wydrukuj|Do góry