Aktualności

20 września 2018 14:04 | Aktualności

„Kampania edukacyjna – bezpiecznie na rowerze” na półmetku

W dniu 6 września 2018r zostało zawarte Porozumienie pomiędzy Wojewodą Mazowieckim – Panem Zdzisławem Sipierą a Gminą Pniewy, reprezentowaną przez Wójta Gminy Pniewy Pana Wiesława Nasiłowskiego na dofinansowanie przeprowadzenia kampanii edukacyjnej w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.  Projekt Gminy Pniewy pn. „Kampania edukacyjna – bezpiecznie na rowerze” został zakwalifikowany do dofinansowania w maksymalnej kwocie przeznaczonej dla mikroprojektów tj. 25 000,00 zł.

Głównym celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy i dostępu do edukacji z zakresu ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w zdarzeniach drogowych. Elementem wspomagającym bezpieczeństwo dzieci będą rozdane im podczas zajęć kamizelki odblaskowe i kaski rowerowe.

Gmina Pniewy nawiązała porozumienie z Komendą Powiatową Policji w Grójcu i Ochotniczą Strażą Pożarną w Koniach w zakresie poprowadzenia warsztatów. Funkcjonariusze KPP w Grójcu prowadzą część warsztatów dotyczącą ruchu drogowego, zaś druhowie z OSP w Koniach zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

W ramach kampanii odbyły się już dwa spotkania w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wyszyńskiego w Jeziorze, w dniu 19 września br., oraz w Publicznym Gimnazjum im. Wojciecha Siemiona i Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie, w dniu 20 września 2018r.

Kolejne spotkania planowane są na dzień 26 września w Publicznej Szkole Podstawowej im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie i 27 września br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Karolewie.

Na półmetku kampanii Wójt Gminy Pniewy Pan Wiesław Nasiłowski i Przewodnicząca Rady Gminy Pani Kinga Dominiak serdecznie dziękują za pomoc i współpracę wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację projektu:

- Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu;

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniach, wspieranej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Jazgarzewie poprzez wypożyczenie sprzętu;

- dyrektorom szkół, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół;

- Radnemu Gminy Pniewy Łukaszowi Kempce;

- Bibliotekarze.org oraz

- Mazowiecka TV.

Przeczytano: 533 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: