Aktualności

07 sierpnia 2018 11:42 | Aktualności

307 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

6 sierpnia 2018r. w święto Przemienienia Pańskiego ruszyła 307 Warszawska Pielgrzymka Piesza z Warszawy na Jasną Górę.  W nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, tegoroczne hasło pielgrzymki to Z MARYJĄ WOLNI. Organizatorzy przypominają słowa Św. Jana Pawła II o umiejętnym zagospodarowaniu wolności: Wolność nie jest dana raz na zawsze (…), Trzeba ją stale zdobywać na nowo (…), Jest nam nie tylko dana, ale i zadana. 

Gmina Pniewy ma szczęście znajdować się na trasie pielgrzymki i dniu 7 sierpnia 2018r., choć na chwilę stała się gospodarzem goszczącym niestrudzonych pielgrzymów. Na terenie gminy odbyły się dwie Msze Święte, jedna o godzinie 08.30 w Michrowie, gdzie pielgrzymów witał Proboszcz Parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Rembertowie Ks. Krzysztof Mindewicz, druga o godzinie 10.00 w Jeziórce, po powitaniu przez Proboszcza Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Jeziórce Ks. kan. Wojciecha Kołakowskiego.

Wójt Gminy Pniewy serdecznie dziękuje Pani przewodniczącej Rady Gminy, radnym, sołtysom i wszystkim mieszkańcom Gminy Pniewy za przywitanie pielgrzymów oraz przygotowanie dla nich posiłków.

Przeczytano: 511 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: