Aktualności

06 sierpnia 2018 11:12 | Aktualności

Prace inwestycyjne

Mimo tego, że sezon wakacyjny na półmetku, w Gminie Pniewy trwają prace inwestycyjne. Prowadzone są remonty dróg gminnych i budynków użyteczności publicznej. Do tej pory zostały wykonane remonty dróg:

  • Michrów – Kocerany – położenie emulsji na odcinku 1322 mb
  • Konie – Wólka Załęska – położenie emulsji na odcinku 524 mb
  • Konie (za OSP) – położenie emulsji na odcinku 575 mb
  • Wiatrowiec – Ciechlin – położenie asfaltu na odcinku 720 mb
  • Huta Jeżewska – Natalin – położenie emulsji na odcinku 1053 mb
  • Michrów – położenie emulsji na 495 m2
  • Daszew (w kierunku Ciechlina) – położenie emulsji na 2 454 m2.

Zostały również wykonane naprawy cząstkowe dróg w miejscowościach: Załęże Duże, Aleksandrów, Karolew, Kolonia Jurki, Nowina Przęsławice, Przęsławice, Przykory, Józefów, Pniewy, Rosołów, Wólka Załęska o łącznej powierzchni około 3 600 m2.

Sukcesywnie na drogi gminne rozwożone jest również kruszywo w miejscowościach: Aleksandrów, Cychry, Czekaj, Wola Grabska, Dąbrówka, Ginetówka, Jeziórka, Józefów, Jurki, Kolonia Jurki, Kornelówka, Kruszew, Kruszewek, Michrów, Michrów Stefów, Nowina Przęsławice, Osieczek, Pniewy, Teodorówka, Wiatrowiec, Wilczoruda Parcela, Witalówka, Wólka Załęska, Załęże Duże. Ogólnie dostawy kruszywa mają obejmować 2969 ton.

Do tej pory nie ruszyła inwestycja związana z przebudową dróg powiatowych nr 1602W Wilczoruda - Michrów i 1601W Pniewy - Rembertów, mimo zabezpieczenia przez Gminę Pniewy środków w wysokości 1 837 000,00 zł. Wójt Gminy Pniewy próbował negocjować warunki wykonania projektu z Wojewodą Mazowieckim, ale niestety Starostwo Powiatowe w Grójcu zrezygnowało z dotacji w kwocie 3 000 000,00 zł.

W związku z kradzieżami w pobliskich strażnicach OSP, Gmina Pniewy postanowiła zamontować alarmy w strażnicy w Kruszewie, Przęsławicach i Ciechlinie.

Trwają prace remontowe w szkołach podstawowych, obejmujące między innymi łazienki, sale lekcyjne, gabinety nauczycielskie.

Rozpoczęty został również remont budynku po domu nauczyciela w Jeziorze. Zostanie on w części zaadoptowany na punkt przedszkolny.

Wkrótce rozpoczną się również prace związane z wykonaniem projektów dofinansowanych z „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018” – remont łazienek w OSP w Koniach oraz adaptacji działki na cele infrastruktury służącej użyteczności publicznej w Koceranach.  Do końca roku ma być wykonany remont dachu na strażnicy OSP Przęsławice – współfinansowany w ramach programu „Mazowieckie Strażnice OSP – 2018”.

Przeczytano: 638 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: