Aktualności

20 listopada 2017 11:09 | Aktualności

11 listopada br. w bibliotece w Michrowie odbyło się spotkanie z Agnieszką Martinką

11 listopada  br. w  bibliotece w Michrowie odbyło się spotkanie z Agnieszką Martinką, autorką książki pt. " Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca" , która zabrała  nas do miejsca zesłania Ojca wywiezionego do Połowinki - kopalni węgla nr 4 na środkowym Uralu.

Autorka opowiedziała  o podróży rowerami, która zaczęła się w Lublinie i przez Białystok, Wilno, Moskwę do Jekaterynburga – trwała półtora miesiąca! O przygodach, ludziach, pogodnych i deszczowych dniach, towarzyszących podczas pokonywania prawie 5000 km!

    Warto wiedzieć, że Pani Agnieszka Martinka  jest pionierką wyprawy rowerowej wokół Jeziora Wiktorii w Afryce. Zdobywczynią Kilimandżaro i Kenii. Autorką reportaży i afrykańskiego dziennika podróży „Szybsza niż lew”. Wielokrotnym gościem programów telewizyjnych i radiowych. Laureatką kilku prestiżowych nagród, w tym pierwszą w Polsce laureatką  nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award „za pasje i odważne zrealizowanie marzenia”. Za wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy na Ural, do miejsca zesłania Jej Ojca, podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006” otrzymała wyróżnienie, a magazyn turystyczny „Podróże” przyznał Jej tytuł Podróżnika Roku. 

  

    Niezwykła osoba i niezwykła opowieść napisana przez życie, której mogliśmy słuchać, zatraciwszy poczucie czasu i przenosząc się w miejsca, gdzie splatają się różne narodowości, wyznania i kultury. Uczestnicząc  w tej wędrówce, której towarzyszyła prezentacja multimedialna i przepiękna wschodnia muzyka ze śpiewami zespołu "Micherki'  i akompaniamencie pani Agaty de Mezer, odbyliśmy własną pielgrzymkę na nieludzką ziemię, by oddać hołd Tym, którzy już nigdy  stamtąd nie wrócili.

 

 

Przeczytano: 572 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: