Aktualności

02 listopada 2017 12:19 | Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu „Ogródek Warzywny 2017”

Ogródek warzywny znamy od dzieciństwa. Kiedyś był i teraz jest oczywistą i popularną częścią każdego przydomowego obejścia. Smaku świeżych warzyw prosto z ogródka nie zastąpi nic.

Warzywniaki w gminie Pniewy są już wieloletnią tradycją. Włożony wysiłek i trud pracy całych rodzin opłaca się. Produkcja swojej nieskażonej środkami chemicznymi i nie przenawożonych warzyw jest bardzo zdrowa.

Zdrowa, ekologiczna żywność jest smaczna i pożywna, smakuje inaczej niż ta kupowana w sklepach i na targu. Nie zawsze może warzywa są jak z obrazka, jeśli chodzi o ich wygląd, jednak są wyprodukowane przez nas samych i możemy je jeść bez obaw.

Nigdzie nie kupimy, tak świeżych produktów, nie mających konserwantów i nie poddanych obróbce chemicznej. Rozkoszujemy się potem wspaniałym smakiem przetworów z warzyw, których nie zdążyliśmy spożyć na bieżąco.

W dniu 20 października 2017 roku, po raz szósty spotkaliśmy się z osobami, które założyły na wiosnę swoje ogródki warzywne. Przy ciepłej grochówce z bułeczką i słodkim poczęstunku rodziny wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy, Panią Sekretarz Gminy Małgorzatą Luciak i Państwem Urszulą i Karolem Pietrzak z OROB Wilczoruda spędziliśmy miły wieczór w świetlicy wiejskiej w Michrowie.

Wszystkie 12 rodzin posiadających ogródki warzywne zostało nagodzonych paczkami z produktami spożywczymi i słodyczami z OROB Wilczoruda. Trzy rodziny z najpiękniejszymi ogródkami zostały nagrodzone przez Urząd Gminy Pniewy sprzętem AGD (suszarką do grzybów, czajnikiem i żelazkiem). Osiem rodzin otrzymało po komplecie ręczniczków.

Dziękujemy za przybycie i za miło spędzony czas.

Przeczytano: 533 razy.| Wydrukuj|Do góry