Aktualności

03 lipca 2017 10:39 | Aktualności

Podsumowanie roku szkolnego 2016 na 2017 w PSP w Ciechlinie

Rok szkolny 2016 na 2017 w PSP w Ciechlinie był rokiem bardzo trudnym, obfitujący w najróżniejsze wydarzenia. Postaram się - jak co roku - zaznaczyć te ważniejsze.

Po ciężkiej chorobie 6 marca zmarła pani Irmina Truszkiewicz - nauczycielka j. polskiego i historii, ucząca w naszej szkole od 1990 roku. Na ostatnie cztery miesiące zastąpiła ją pani Beata Skwira.

Teatrzyk „Dudzięta”, prowadzony przez p. Aleksandrę Chyziak i p. Wojciecha Ziółko zaprezentował premierę spektaklu: „Skok przez płot”. Zespół wystąpił w Grójcu na IV Festiwalu Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona gdzie otrzymał wyróżnienie.

Tradycyjnie występowaliśmy w kościele w Jeziórce z Jasełkami przygotowanymi przez p. Monikę Łętowską.

Wyróżnienia w XXXIV Małym Konkursie Recytatorskim na etapie gminnym – Wojciech Boroń, Emilia Kołacz,  Joanna Skarzyńska. Awans do finału powiatowego – Zuzanna Rudnicka.

         W konkursach plastycznych – W Europejskim Konkursie Kosmicznym organizowanym przez między innym Centrum Badań Kosmicznych PAN "Skywalkers" - Blanka Grzeszczyk wygrała klasyfikację krajową.

         W VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi – Środki chemiczne to nie zabawa” organizowanym przez KRUS: Alicja Łukasiak - wyróżnienie w gminie, I miejsce w powiecie, III miejsce w województwie, nagroda mazowieckiego kuratora oświaty w finale krajowym; Agnieszka Wacyk - I miejsce w gminie, wyróżnienie w powiecie; Mikołaj Wojtczak, Agata Wojtczak - wyróżnienie w gminie; Sukcesy te to zasługa pań: Teresy Wojtczak, Moniki Łętowskiej i Małgorzaty Salamon.

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Słoneczna zakładka 2016" - "Widok z mojego okna" - Alicja Łukasiak i Julia Grzeszczyk zdobyły wyróżnienie w kategorii narodowej.

         W konkursie plastycznym "Bezpiecznie z prądem" firmy EL-BO: I miejsce - Lena Krzemińska; Klasa I - nagroda zbiorowa; Prace nagrodzone: Karolina Pieczątkowska, Julia Wierzbicka, Klaudia Kołacz, Aleksandra Krasowska, Wiktoria Janota i Dominik Kamiński.

Bardzo dobre osiągnięcia wokalne na VII Festiwalu Piosenki Religijnej w PSP w Kruszewie: I miejsce chórku z klas III - IV; II miejsce - Zuzanna Rudnicka; III miejsce chórku z OP.

Dodatkowo swoje umiejętności potwierdziły dziewczęta na XVIII Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu, gdzie Karolina Zgórzak wyśpiewała III miejsce, a Lena Krzemińska, Zuzanna Rudnicka, Kacper Kołacz i Julia Grzeszczyk - wyróżnienia

Na VII Ogólnopolskim Festiwalu „O Złotą Nutkę” Julia Grzeszczyk zajęła III miejsce.

Bardzo duży sukces odniosła duża, bo 11 osobowa grupa finalistów III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego Diecezji Warszawskiej pod opieką p. Moniki Łętowskiej. Wiktoria Pieczątkowska zdobyła wyróżnienie.

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Krasowska, Mikołaj Wojtczak, Kacper Kołacz, Adrianna Wójcik, Gabriela Wójcik, Dawid Bator, Michał Sadowski, Aleksandra Matyjas, Karolina Zgórzak. Opiekowali się nimi p. Teresa Wojtczak i p. Andrzej Bień.

         W konkursie OXFORD PLUS z języka angielskiego mamy również silną grupę: Laureat I st. - Zuzanna Rudnicka; Laureat II st. - Dawid Bator; Laureat III st. - Wiktoria Skarzyńska, Franciszek Szparaga; Laureat IV st. - Wiktoria Janota, Aleksandra Krasowska,  Laureat V st. - Liliana Wojtczak, Karolina Śmigowska, Kacper Kołacz. Angielski prowadzi p. Aleksandra Chyziak.

Nie gorzej radziliśmy sobie w zawodach sportowych. Oto zestawienie ważniejszych osiągnięć:

- Biegi przełajowe – Jeziora – Aleksandra Matyjas – II miejsce; miejsca punktowane: Kamil Kamiński (6)

- Biegi przełajowe – Nowe Miasto – Aleksandra Matyjas i Kamil Kamiński - awans na zawody międzypowiatowe.

- Piłka nożna - Grójec - finały powiatowe dziewcząt - III miejsce.

- Piłka nożna - Kruszew - Turniej Papieski - V miejsce.

- Warcaby Karolew – finały gminne – Gabriela Wójcik – II miejsce;

- Czwórbój LA – Jeziora – finały gminne – indywidualnie: Aleksandra Matyjas – II miejsce, Kamil Kamiński - II miejsce.

- Turniej Sportowy o Puchar Wójta Gminy Pniewy w roku szkolnym 2016/2017 (8 konkurencji) – III miejsce.

W tym roku szkolnym 31 uczniów z naszej szkoły brało udział w programie nauki pływania - "Umiem pływać" współfinansowanym przez Unię Sportową Warszawy i Mazowsza na Pływalni „Wodnik” w Grójcu.

W połowie czerwca p. Małgorzata Salamon podsumowała akcję „Puszka”, celem której była troska o czystość środowiska. W bieżącym roku szkolnym zebrano ok. 850 kg puszek. W tym roku w akcji „Korek” prowadzonej przez p. Monikę Łętowską zebraliśmy ok. 200 kg nakrętek plastikowych.

W akcji „Makulatura” prowadzonej przez p. Teresę Wojtczak i klasę VI zebraliśmy 6066 kg tektury, gazet i innych wyrobów papierowych. Pieniądze ze wszystkich akcji zostaną przeznaczone na wyposażenie klas lekcyjnych w sprzęt audiowizualny.

Przeprowadziliśmy również kilka akcji charytatywnych: "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" (dla 7 ZSS w Łodzi), "Karma dla zwierzaka" (dla Schroniska na Paluchu), "Jak zostać Aniołem".

Odbyło się również kilka wycieczek: trzydniowa (Tykocin, Białystok, Kruszyniany, Białowieża), Zielona Szkoła dla klasy VI i krótsze: Centrum Nauki Kopernik i Ciemna City w Warszawie, (Niepokalanów, Żelazowa Wola, Łowicz, Nieborów), oraz Muzeum Powstania Warszawskiego (klasa VI). Odbył się również dwudniowy wyjazd integracyjny do Kazimierza nad Wisłą.

Od stycznia 2011 roku funkcjonuje w naszej szkole Niepubliczny Punkt Przedszkolny prowadzony przez Stowarzyszenie „Górna Jeziorka”. W tym roku szkolnym uczęszczało do niego 36 maluchów w wieku 3 – 5 lat. Prowadzą go panie: Monika Kazimierczak, Wioleta Wacyk i Aneta Wierzbicka.

25 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody książkowe i dyplomy. Najbardziej pracowici w ciągu ostatnich 7 lat - nagrody pieniężne w konkursie na Najlepszego Ucznia : I miejsce – Wiktoria Pieczątkowska, II miejsce – Aleksandra Matyjas i III miejsce – Julia Grzeszczyk - w sumie 10 uczniów zostało nagrodzonych. Najlepsi sportowcy w konkursie na Najlepszego Sportowca PSP w Ciechlinie: I miejsce – Aleksandra Matyjas, II miejsce – Kamil Kamiński i III miejsce równorzędnie – Gabriela Wójcik i Wiktoria Pieczątkowska – w sumie 7 uczniów otrzymało nagrody -  sprzęt sportowy.

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Wojciech Ziółko – dyrektor szkoły oraz

Nauczyciele PSP w Ciechlinie

 

 

Przeczytano: 606 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: