Aktualności

18 lipca 2017 09:24 | Aktualności

Europejski Konkurs Kosmiczny

         Europejski Konkurs Kosmiczny

 Excellent work from 338 Junior and 190 Senior Polish Skywalkers. Their artistic and inspirational pictures for space in combination with their enthusiasm created works that are really admirable!

  In Poland the 2017 national winner in the Juniors’ category, is Blanka Grzeszczyk, from the school “Publiczna Szkola Podstawowa IM. Gen. Franciszka Kaminskiego” with the artwork entitled “Saturn Inhabitant / Mieszkanka Saturna”.

1.jpg 

   Odysseus II to międzynarodowy konkurs o tematyce związanej z badaniami kosmicznymi. Realizowany jest w ramach programu Horyzont 2020 przez konsorcjum 14 europejskich instytucji: między innymi przez Centrum Badań
Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Skierowany jest do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat. Prowadzony jest w 3 etapach: krajowym, regionalnym, i międzynarodowym, we wszystkich 24 oficjalnych językach narodowych Unii Europejskiej. Finaliści konkursu mogą wygrać atrakcyjne nagrody. Między innymi: Wyjazd do Portu Kosmicznego w Gujanie Francuskiej, staże w Europejskiej Agencji Kosmicznej, skomputeryzowany teleskop, i-pad air z zestawem cyfrowych książek.

   Co trzeba było zrobić? Uczestnicy, od 7 do 13 lat, tworzą dzieła artystyczne nawiązujące do tematyki konkursowej. Starsi uczniowie, od 14 do 19 lat, realizują projekty badawcze w zespołach 2 - 3 osobowych. Studenci w wieku od 17 do 22 lat, realizują projekty badawcze samodzielnie lub w parach.

  Z PSP w Ciechlinie do konkursu przystąpiło 12 osób w dwóch kategoriach wiekowych, z czego do grupy finałowej zakwalifikowano 7 prac. Niezmiernie miło nam zakomunikować, że praca Blanki Grzeszczyk z klasy II zatytułowana "Mieszkanka Saturna" wygrała klasyfikację narodową ( na 338 zakwalifikowanych prac). Ogromne gratulacje dla Blanki i jej wychowawczyni - pani Małgorzaty Salamon.

Przeczytano: 507 razy.| Wydrukuj|Do góry