Aktualności

04 lipca 2017 15:10 | Aktualności

RAJD ROWEROWY 29-06-2017

 

   29 czerwca 2017 r. odbył się na terenie Gminy Pniewy RAJD ROWEROWY zorganizowany przez   grupę „Aktywne Liderki”, Lokalną Grupę Działania „Wszyscy Razem” oraz przez Wójta Gminy Pniewy. Trasa  została tak przygotowana żeby mogli przebyć ją nie tylko wytrawni cykliści ale też i mniej zaprawieni rowerzyści i dzieci, bo ideą tego przedsięwzięcia była aktywizacja całych rodzi a zarazem integracja. Rajd Rowerowy rozpoczął Proboszcz Ks. Kanonik Wojciech Kołakowski modlitwą o bezpieczny przejazd a następnie Pan Wójt Wiesław Nasiłowski jako gospodarz gminy Pniewy powitał wszystkich uczestników. W czasie kiedy planowano wyjazd nad naszą Gminą przetoczyła się ogromna nawałnica. Uczestnicy wystartowali około godziny 13.30. Grupa na miejsce dotarła o 15,00. Podczas przejazdu wszyscy podziwiali piękno i różnorodność terenów i wspaniałe krajobrazy. Meta była na terenie byłej szkoły w Wilczorudzie. Na zakończenie rowerowej przygody organizatorzy przygotowali poczęstunek połączony z konkursem z nagrodami oraz karaoke. Rodzinny piknik nie trwał długo, ponieważ pogoda okazała się bardzo nieprzewidywalna.

   Rajd Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i dorosłych. W wycieczce wzięło udział ponad 30 osób. Jak się okazało, pętla wiodąca wśród lasów, pól wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego wszak okolice te, to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także i wędrówek.

   Wójt Gminy Pniewy serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom Rajdu Rowerowego oraz organizatorom, którzy przyczynili się do jego zorganizowania.

Przeczytano: 579 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: