Aktualności

03 lipca 2017 11:24 | Aktualności

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2017

24 czerwca 2017r. odbyła się XII NOC ŚWIĘTOJAŃSKA w Gminie Pniewy. Wójt Wiesław Nasiłowski rozpoczął od powitania uczestników I Pikniku Rowerowego i sygnałem do startu oraz życzeniami dobrej trasy rozpoczął rajd. Następnie poprosił na scenę Pana Prezesa Stowarzyszenia Górna Jeziorka Apoloniusza Stawickiego, który to zapowiedział występy przedszkolaków z Punktów Przedszkolnych naszej gminy. Piękne występy małych artystów oczarowały nie tylko rodziców ale i licznie zgromadzonych widzów, którzy każdy występ nagradzali gromkimi brawami.

Na scenę weszły dzieci ze szkół podstawowych. Każda Szkoła Podstawowa przygotowała piękny występ. Dzieci śpiewały, tańczyły i popisywały się talentem aktorskim. Pan Wójt serdecznie podziękował za ogromny trud, zaangażowanie w przygotowanie każdego występu dyrektorom szkół, opiekunom, rodzicom i przede wszystkim dla występującym dzieciom. W przerwie widowiska Wójt Wiesław Nasiłowski powitał na mecie uczestników I Pikniku Rowerowego. Pan Wójt i Organizator Pan Łukasz Kempka wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale.

Następnie wystąpiły dzieci z PSP Kruszew oraz Micherki przygotowane przez Panią Agatę de Mezer. Gromkie brawa świadczyły o tym, bardzo się wszystkim podobało. Wielkim zainteresowaniem cieszył się także występ Pani Anny Kurpińskiej, która porwała widownię do wspólnego śpiewania włoskich przebojów.

W trakcie trwania uroczystości Pan Wójt Wiesław Nasiłowski wraz z przedstawicielami PT KRUS i przedstawicielem Starosty Powiatu Grójeckiego wręczyli nagrody laureatom konkursu „ Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Należy powiedzieć, że w tym roku prace dzieci zostały bardzo wysoko ocenione. Na 3400 prac ogólnokrajowych wybrano 50, w tym dwie prace uczniów z Gminy Pniewy. I miejsce w  etapie wojewódzkim zajęła praca Oskara Jarkiewicza z PSP Karolew a III miejsce praca wykonana przez Alicję Łukasiak z PSP Ciechlin.

Na XII NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ przybyli zaproszeni goście –przedstawiciel Marszałka Senatu Pani Weronika Piwarska,  Poseł na Sejm RP Pan Mirosław Maliszewski, Przedstawiciel Starosty Grójeckiego  Radny Powiatu Grójeckiego Ireneusz Szymczak, Pani Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz, Pan Wójt Gminy Błędów Marek Mikołajewski, Pan Wójt Gminy  Belsk Duży Władysław Piątkowski, Zastępca Komendanta Policji w Grójcu Paweł Kalinowski, Pani Anna Zwierzchowska Prezes Banku Spółdzielczego w Tarczynie, Pani Kierownik PT KRUS w Grójcu Pani Małgorzata Szymańczak, Pan Łukasz Rybicki Kierownik Magazynu w Jeziorze Firma Point of View, Dyrektor SP ZOZ Arkadiusz Stępniewski, Pani Doktor Ewa Fiszer-Nadolna, Państwo Urszula i Karol Pietrzakowie Wolontariat Dobre Serce, Prezes Stowarzyszenia „Górna Jeziorka” Apoloniusz Stawicki, przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Wszyscy Razem – Pani Kierownik Biura Agnieszka Listkiewicz, Zofia Rokosz, Panowie Adam Domasiewicz, Aleksander Grzeszczyk, Tadeusz Feliksiak.

Pan Wójt wszystkich serdecznie powitał, dziękując tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej imprezy. Życząc udanego wieczoru Wójt zaprosił do wspólnej zabawy.

Po części oficjalnej  przybyli goście, mieszkańcy gminy mieli okazję świętować przy muzyce disco zespołów GrabQ oraz Speed.

Tradycyjnie po zmroku odbyło się puszczanie wianków na wodę. Punktem kulminacyjnym tej Nocy był pokaz sztucznych ogni. Wszyscy bili brawa. Po pokazach uczestnicy mogli bawić się przy muzyce DJ-a do północy.

Tradycją już jest, że organizatorzy zapewniają moc bezpłatnych atrakcji dla dzieci – była dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, bungee-run, darmowa wata cukrowa i malowanie buziek.

Wójt gminy Pniewy, Pan Wiesław Nasiłowski serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, którzy udzielili wsparcia do zorganizowania Nocy Świętojańskiej 2017:

 1. Stacja Paliw Apollo Zygmunt Frączak
 2. Pepsi – Cola sp. Z o.o. zakład w Michrowie
 3. Ferrero Polska Sp. Z o.o. zakład w Belsku Dużym
 4. Point Of View sp. Z o.o. sp. K. z/s w Piasecznie
 5. Zakłady „Biowet” w Drwalewie
 6. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Filia w Grójcu
 7. Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów „Jedność” z/s w Grójcu
 8. Pan Robert Kopeć
 9. Pan Adam Domasiewicz
 10. Pan Aleksander Grzeszczyk
 11. Pan Tadeusz Feliksiak
 12. Firma Radzio Fitness Klub
 13. Właściciel marki GO ON! Firma Sante
 14. BITI – SAD Łukasz Kempka
 15. Haibike – Pan Marcin Nowak
 16. Firma BMB sp. Z o.o. właściciel marki MIK MAKI

 

 

Przeczytano: 937 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: