Urząd Gminy w Pniewy
https://pniewy.pl

08 listopada 2019 10:46 | Aktualności

Kolejne dzikie wysypisko zlikwidowane

Na przełomie sierpnia i września mieszkańcy zaalarmowali Urząd Gminy w Pniewach o dzikim wysypisku śmieci powstającym w lesie w okolicach drogi Konie - Wilczoruda. Informację o wysypisku niezwłocznie przekazano dzielnicowemu Gminy Pniewy - sierż. szt. Piotrowi Tomczakowi, jednocześnie Sekretarz Gminy Pniewy, p. Maciej Michalski skierował do przeszukania odpadów osobę skazaną na karę prac społecznych, z poleceniem odszukania wszelkich przedmiotów mogących wskazać sprawcę. Dzięki wydobytym z odpadów dowodom zakupów, sierż szt. Piotr Tomczak wytypował  sprawców, a następnie doprowadził do ich ukarania i wyegzekwował uprzątnięcie wysypiska. 

 

Serdecznie dziękujemy za wzorcową współpracę pomiędzy urzędem gminy, a Komendą Powiatową Policji w Grójcu. W ostatnim czasie, jest to już drugie (po Kornelówce) nielegalne wysypisko odpadów zlikwidowane dzięki ścisłemu współdziałaniu obu naszych instytucji. Mamy nadzieję, że ten sukces jest początkiem dobrej i trwałej współpracy w zakresie walki z przestępczością przeciwko środowisku naturalnemu na terenie Gminy Pniewy. 

 

Przypominamy, że mieszkańcy, którzy chcieliby anonimowo złożyć zawiadomienie o nielegalnym składowaniu odpadów, lub innych naruszeniach prawa obserwowanych na naszym terenie mogą skorzystać z aplikacji https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.       

Zdjęcia: