Urząd Gminy w Pniewy
https://pniewy.pl

07 czerwca 2019 09:06 | Aktualności

Podsumowanie "Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka i powitanie lata" w Wilczorudzie-Parceli

W dniu 1 czerwca 2019r na placu przy budynku po szkole w Wilczorudzie – Parceli odbył się „Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i powitanie lata”. Organizatorami festynu było stowarzyszenie „Górna Jeziorka” i Gmina Pniewy. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak i Prezes Górnej Jeziorki Apoloniusz Stawicki. Kolejno wystąpiły dzieci z niepublicznych punktów przedszkolnych z terenu Gminy Pniewy. Następnie odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, gdzie swoje talenty wokalne prezentowali zarówno soliści i zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria (przedszkole – III klasa), II kategoria (IV klasa – III gimnazjum). W konkursie wystąpiło łącznie 13 solistów i 2 zespoły. Wszyscy otrzymali nagrody i wyróżnienia za występ.

W trakcie festynu nastąpiło także rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego „Moje marzenia”. Przepiękne prace, wykonane przez dzieci można było podziwiać na placu przy szkole. 

Gościnnie swój występ zaprezentował zespół „Micherstep” i zespół „Micherki”, działające przy filii biblioteki w Michrowie.

Na zakończenie festynu wystąpił zespół The Plants z Krzysztofem Marcem (Pan Tik-Tak).

Wśród atrakcji, jakie czekały na dzieci, znalazły się kącik kulinarny, prowadzony przez Panią Barbarę Domasiewicz, kącik plastyczny,  prowadzony przez Panią Julię Jandę – Wilk, ścianka wspinaczkowa ,dmuchańce, basen z piłeczkami, stoisko do wytwarzania mydełek, malowanie buziek, bańki mydlane, loteria fantowa, prowadzona przez PSP w Karolewie i krowa do dojenia. Ta ostatnia cieszyła się chyba największą popularnością, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. 

Organizację festynu wspomogło również Koło Gospodyń Wiejskich z Wilczorudy, które serwowało bezpłatnie pyszne desery i ciasta oraz OSP Wilczoruda, która oprócz zapewnienia bezpieczeństwa również cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci.

Zdjęcia: