Aktualności

14 czerwca 2017 10:43 | Aktualności

Wyjazd integracyjno - profilaktyczny do Murzasichla

  W dniach  15-19 maja 2017r. uczniowie klasy szóstej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruszewie  wraz z rówieśnikami ze szkół w Jeziorze, Ciechlinie i Karolewie  uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. Program wyjazdu był niezwykle ciekawy i dzięki pięknej pogodzie , jaka towarzyszyła podczas całego wyjazdu udało się go zrealizować w 100%.

         Pierwszego dnia zwiedziliśmy jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce -  Kopalnię Soli w Wieliczce. Na kwaterę do Murzasichla dotarliśmy wieczorem na przepyszną obiadokolację.

         Wtorek przywitał nas przepiękną pogodą, dlatego wybraliśmy się na zwiedzanie Zakopanego, a w planach była też wyprawa na górskie szlaki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najstarszego kościoła w Zakopanem. Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej  przy ulicy Kościeliskiej nazywanym jest często "starym kościółkiem” a w jego pobliżu  znajduje się cmentarz  Zasłużonych na Pęksowym Brzysku.

Pan Przewodnik opowiedział nam wiele historii związanych ze znanymi osobami spoczywającymi  w tej nekropolii. Były to historie i wzruszające i tragiczne.

Następnym punktem wtorkowego programu był pobyt w sanktuarium na Krzeptówkach, a potem mieliśmy ruszyć w góry. Jednak plany pokrzyżował nam niewielki deszcz i przewodnik zadecydował o przełożeniu wędrówki po górach na następny dzień. Prosto z Krzeptówek pojechaliśmy więc na termy do Bukowiny, a kto zdecydował, że nie cieszy go woda, mógł wybrać się do usytuowanego w pobliżu term parku linowego i skorzystać z placu zabaw.

         Następnego dnia, czyli w środę , korzystając z ponownie pięknej  pogody, pod opieką przewodnika tatrzańskiego wyruszyliśmy na górski szlak. Celem wędrówki było zdobycie szczytu „ Sarnia skała”, skąd roztacza się niezwykle atrakcyjny widok na Giewont. Szlak nie należał do łatwych, ale dzięki wytrwałości i dużej dozie ambicji  uczestników został zdobyty. Ze szczytu zeszliśmy do  jednej z najpiękniejszych dolin – Doliny Białego Potoku. Na kwaterę wróciliśmy zmęczeni, ale w bardzo dobrych humorach.

Czwartek mieliśmy spędzić pod znakiem podziwiania gór z  kolejek górskich i wyciągów. Najpierw wjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch, skąd przy idealnej pogodzie podziwialiśmy panoramę Tatr, Zakopanego a nawet oddalone o kilkadziesiąt kilometrów pasmo Gorców. Tego samego dnia wjechaliśmy też kolejką szynową na Gubałówkę. I znów przepiękne widoki. Pieszo przeszliśmy na Butorowy Wierch i stamtąd zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym w okolice Zakopanego. Wtorek był więc dniem pełnym wspaniałych widoków związanych z atrakcyjnymi wjazdami i zjazdami kolejkami różnego typu.  I jeszcze jedna atrakcja –  zakupy na słynnych zakopiańskich Krupówkach. A wieczorem na kwaterze gospodarze zorganizowali nam ognisko.

         Niestety, w piątek rano z łezką w oku pożegnaliśmy nasze góry, podziękowaliśmy przemiłym gospodarzom kwatery i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ale nie był to  koniec wyjazdowych atrakcji. W planie było bowiem zwiedzanie Rynku w Krakowie i siedziby królów Polski na Wawelu.

Zmęczeni, choć bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Kruszewa.

Dziękujemy Panu Wiesławowi Nasiłowskiemu – Wójtowi Gminy Pniewy i  Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pniewach za sfinansowanie bardzo atrakcyjnego  wyjazdu.

 

Małgorzata Wierzbicka

PSP Kruszew

 

 

Przeczytano: 488 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: