Aktualności

12 kwietnia 2017 09:48 | Aktualności

Obchody rocznicy Mordu Katyńskiego

 

07 kwietnia 2017 r. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Jeziórce odbyły się uroczystości upamiętniające 77 rocznicę Mordu Katyńskiego.

Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy. W ceremonii udział wzięli Wójt Wiesław Nasiłowski, Przewodnicząca Rady Gminy pani Kinga Dominiak, Sekretarz Gminy Małgorzata Luciak, Radny Gminy Pan Tomasz Góralewicz, Dyrektorzy Szkół, dzieci, młodzież oraz harcerze z drużyny gminnej. Specjalnymi gośćmi tej uroczystości była córka porucznika Stanisława Ignatowskiego Pani Hanna Ignatowska-Świtalska wraz z małżonkiem. Porucznik Stanisław Ignatowski został  zamordowany w Katyniu. Jego pamięć uczczono poprzez posadzenie na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorze „Dębu Pamięci” oraz umieszczenie tablicy pamiątkowej.

Po nabożeństwie odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez harcerzy. Całość koordynował druh Michał Dusiński. Na zakończenie obchodów wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej  im. O. Kazimierza Wyszyńskiego w Jeziorze, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze przy tablicy pamiątkowej.

Serdeczne podziękowania za zorganizowanie i ogromne zaangażowanie Wójt Gminy składa Harcerzom, Dyrektorom Szkół Gminnych i ich podopiecznym.   

 

http://mazowieckatv.pl/twoja-okolica/grojec/pniewy/578-obchody-77-rocznicy-mordu-katynskiego-w-gminie-pniewy

Przeczytano: 640 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: